Doczyszczanie posadzek

Czyste i zadbane posadzki są świetną wizytówką. W obiektach biurowych, handlowych czy użyteczności publicznej na podłodze najczęściej spotykanymi posadzkami są: gres, lastryko, granit, marmur oraz PCV. Codziennie, w trakcie użytkowania wcierane są w nie wszelakie zabrudzenia, takie jak piach przyniesiony na obuwiu, rozlane płyny. Regularne ich mycie jest niezbędne do zachowania właściwego wyglądu, jednak nawet najlepiej wykonana praca nie powstrzyma posadzki przed zużyciem i stratą estetycznego wyglądu. Dlatego, bardzo ważne jest okresowe, gruntowne doczyszczanie posadzek oraz zabezpieczanie ich specjalnymi powłokami, które nie tylko poprawiają wygląd, ale i przyjmują na siebie codzienne obciążenia, wydłużając żywotność podłogi.

Z kolei, w budynkach magazynowych, produkcyjnych czy na parkingach wielokondygnacyjnych najczęściej spotykane są posadzki: betonowe, jastrychowe, żywiczne. One również narażone są na oddziaływanie wielu zewnętrznych czynników, które negatywnie oddziaływają, nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na ich wytrzymałość. Warto jednak pamiętać, że utrzymanie posadzek w czystości, nie tylko przedłuża ich żywotność, ale też w prosty sposób poprawia komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Gdzie wykonujemy nasze usługi?

Gruntowne doczyszczanie posadzek

 Wykonujemy gruntowne czyszczenie i doczyszczanie posadzek:

 • obiektów biurowych,
 • lokali usługowych,
 • hal i magazynów,
 • obiektów handlowych,
 • garaży i parkingów podziemnych,
 • obiektów użyteczności publicznej,
 • zakładów produkcyjnych,
 • domów i mieszkań prywatnych.

Naszym głównym terenem działania jest Warszawa.

Jak przebiega wykonanie usługi?

 • zamiatanie lub odkurzanie posadzki, w celu wyeliminowania zabrudzeń luźnych,
 • dobranie i użycie zestawu preparatów chemicznych w zależności od rodzaju powierzchni,
 • maszynowe doczyszczanie,
 • odessanie zanieczyszczeń i pozostałości środka czyszczącego,
 • neutralizacja skali pH podłogi,
 • miejscowe usuwanie silnych zabrudzeń nierozpuszczonych we wcześniejszym etapie,
 • ponowna neutralizacja skali pH,
 • mycie pielęgnacyjne.

 Przy doczyszczaniu posadzek bardzo ważna jest wiedza i odpowiedni dobór koncentratów. Środki przeznaczone do tego typu usług to bardzo mocne kwasy lub zasady, o bardzo niskich i wysokich wartościach PH, które nieodpowiednio użyte mogą uszkodzić powierzchnie.

Pielęgnacja posadzek.

Bieżąca pielęgnacja wszystkich typów posadzek właściwymi środkami czyszcząco-pielęgnującymi jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala uniknąć zabrudzeń, które z czasem stają się bardzo trudne do usunięcia. Niektóre podłogi np. na halach magazynowych, obiektach przemysłowych) wymagają szczególnej pielęgnacji. Utrzymać je w należytym stanie można właściwie tylko przy pomocy odpowiednio dobranych maszyn samojezdnych lub prowadzonych, posiadających funkcję szorowania, odsysania i osuszania powierzchni. Nasza firma sprzątająca korzysta tylko ze sprawdzonych maszyn od wiodących producentów, co gwarantuje naszym klientom pełną satysfakcję.

Impregnacja

Zabezpieczenie posadzek - impregnacja

Niemalże wszelkiego typu posadzki warto zabezpieczyć specjalnie dobranym preparatem. Dlaczego? Przede wszystkim pozwoli to dłużej cieszyć się pięknym wyglądem naszej podłogi i ułatwia codzienne utrzymanie jej w czystości. Dedykowane do impregnacji środki wnikają w pory i kapilary materiału, z którego wykonana jest posadzka i tym samym uniemożliwiają osadzanie się tam zabrudzeń. Dodatkowym atutem jest spowolnienie procesu zużycia się podłoża, ponieważ to ta zabezpieczająca warstwa polimerowa przejmuje na siebie „proces zużycia” i to ona podlega eksploatacji, a nie sam materiał posadzki. Prawidłowo wykonana usługa impregnacji i zabezpieczenia posadzek powinna zostać wykonana dopiero po wcześniejszym, gruntownym czyszczeniu. W zależności od oczekiwań klienta, stosujemy impregnaty matowe, lub takie, które nadadzą posadzce wysoki stopień połysku, czyli efekt tzw. „mokrej podłogi”.

Jesteśmy pewni, że sprostamy nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom.