Pranie wykładzin

Pranie wykładzin

Nieskazitelnie czyste i pachnące wykładziny w biurze, firmie, przedsiębiorstwie czy też domu nie tylko znacznie poprawiają estetykę miejsca, ale także sprawiają, że czujemy się lepiej. Aby zapewnić większy komfort pracy lub sprawić, by domowy odpoczynek był jeszcze bardziej przyjemny - świadczymy profesjonalne usługi obejmujące pranie i czyszczenie wykładzin, również biurowych.

Kiedy należy zamówić usługę czyszczenia?

Każda wykładzina, aby jak najdłużej zachowała swoje walory estetyczne, potrzebuje regularnej pielęgnacji. Niestety, dość częste jej użytkowanie, przypadkowo rozlany sok, kawa lub inne plamy sprawiają, że dywan traci swoje pierwotne piękno, a samo odkurzanie nie daje już tak wymiernego efektu jak kiedyś. To jest najlepszy moment, aby zacząć współpracę z naszą firmą z Warszawy.

Przed wykonaniem usługi prania lub czyszczenia wykładzin biurowych o powierzchni większej niż 100 m² polecamy przeprowadzenie niezobowiązującej wizji lokalnej w celu ustalenia rodzaju jej konstrukcji, wyboru techniki oraz dobrania odpowiednich preparatów czyszczących.

Metody czyszczenia.

Jednym z głównych kryteriów doboru techniki jest konstrukcja czyszczonej powierzchni, zawsze też zwracamy uwagę na rodzaj włókna oraz stopień i specyfikę zabrudzeń. W naszej ofercie posiadamy zarówno dogłębne techniki czyszczące wykładzinę, jak i zabiegi pielęgnacyjne.

Czyszczenie dogłębne:Pranie wykładzin - metody czyszczenia wykładzin

 • pranie ekstrakcyjne,
 • szamponowanie.

Czyszczenie pielęgnacyjne:

 • suche wiórki,
 • bonnetowanie,
 • sucha piana,
 • kapsulacja.

Odpowiednio dobrane zabiegi umożliwiają zachowanie atrakcyjnego wyglądu wykładzin biurowych przez długie lata.

Podstawowe etapy przebiegu usługi.

Każdy proces prania wykładziny, bez względu na wybraną metodę odbywa się w następującej kolejności:

 1. Inspekcja przedwykonawcza - rozpoznanie konstrukcji wykładziny, rodzaju włókna, stopnia i rodzaju zabrudzeń.
 2. Wybór odpowiedniej metody.
 3. Gruntowne odkurzenie wykładziny.
 4. Punktowe usunięcie ciężkich zabrudzeń.
 5. Zastosowanie wybranej techniki.
 6. Inspekcja powykonawcza, ewentualne poprawki.
 7. Zaczesanie i schnięcie wykładziny.

Impregnacja

Warto podkreślić, że wyżej wymienionych zabiegów nie można wykonywać zbyt często, ponieważ nie wpływa to pozytywnie na żywotność wykładziny. Każda metoda wypłukuje fabryczny impregnat, który zabezpiecza strukturę przed powstawaniem zabrudzeń – skracamy w ten sposób okres pomiędzy kolejnymi czyszczeniami. Impregnat możemy także uzupełnić natryskowo – wydłużając czas użytkowania wykładziny oraz ułatwiając w ten sposób przeprowadzenie kolejnych zabiegów.

 

Obszar naszego działania to: Mokotów, Praga Południe, Wola, Ochota, Śródmieście oraz pozostałe dzielnice Warszawy.