Pranie wykładzin

Idealna czystość i przyjemny zapach wykładzin biurowych rozłożonych na podłodze – takiego efektu oczekują nie tylko właściciele biur, przedsiębiorstw i różnego rodzaju drobnych firm, ale także prywatnych domów. Czystość przyczynia się do zwiększenia estetyki wnętrz, a tym samym pozytywnie nastraja wszystkie przebywające w nich osoby. Odpowiednio wyczyszczone dywany wpływają na wizerunek firmy, zwiększają wydajność pracowników, a w domach zapewniają bardziej komfortowy wypoczynek. Jako doświadczeni specjaliści z Warszawy w branży prania i czyszczenia dywanów oraz wykładzin w biurach, możemy zaproponować tanie i jednocześnie profesjonalne usługi.

Nie boimy się żadnych wyzwań i zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego powierzonego nam zadania – czyścimy tanio oraz skrupulatnie. Odpowiednio do stopnia zabrudzeń dobieramy środki chemiczne i narzędzia, dokładając wszelkich starań, aby efekt naszej pracy sprostał nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Po naszym czyszczeniu wykładziny w warszawskich biurach stają się nie tylko ładniejsze. Są one także sterylne, wolne od bakterii, roztoczy i różnego rodzaju drobnoustrojów.

Kiedy należy zamówić usługę czyszczenia?

Nowy materiał położony na podłodze zawsze pięknie się prezentuje, cieszy oczy i generuje przyjemny zapach. Niestety zachowanie tych wspaniałych walorów estetycznych na długi czas bywa niemałym problemem. Szczególnie w budynkach firmowych, w tym w różnego rodzaju biurach, zabrudzenia na powierzchni materiału pojawiają się wyjątkowo szybko. W prywatnych domach największym problemem są plamy. Przypadkowo rozlany sok, kawa lub inne plamy sprawiają, że dywan bardzo szybko traci swój pierwotny urok. Jest to tak naprawdę najlepszy moment na to, aby zacząć współpracę z naszą firmą z Warszawy. Im dłużej odwleka się w czasie czyszczenie i pranie, tym trudniej będzie usunąć zabrudzenia. Substancje rozlane na materiał wnikają w niego bardzo głęboko, czasem doprowadzając nawet do trwałego uszkodzenia.

Pranie wykładzin - metody czyszczenia wykładzin

Ponieważ w naszym przypadku czyszczenie wykładzin biurowych w Warszawie, między innymi w Śródmieściu czy na Ochocie, jest usługą elastycznie dopasowaną do potrzeb Klienta, zawsze sugerujemy przeprowadzenie wizji lokalnej. Jest ona niezobowiązująca i ma na celu przede wszystkim określenie przez naszego doświadczonego pracownika stopnia oraz rodzaju zabrudzeń wykładzin. Sprawdzamy również typ zastosowanych materiałów. Na tej podstawie dobieramy odpowiednie preparaty, metody prania oraz urządzenia, które będą niezbędne.

Wstępne przygotowanie powierzchni do prania

Plamy szpecące wykładzinę w biurach to poważny problem, który wymaga zastosowania specjalistycznych środków piorących oraz maszyn. Tak naprawdę jednak praktycznie w każdym przypadku większość zabrudzeń materiału ma formę nierozpuszczalną. Kurz, piasek, resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia powinny być usunięte z powierzchni jako pierwsze.

Swoje usługi realizujemy naprawdę tanio na terenie stolicy, między innych w Śródmieściu i Ochocie. Zawsze rozpoczynamy od dokładnego odkurzania w biurach. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami o bardzo dużej mocy, które są w stanie wyciągnąć nawet zanieczyszczenia z najgłębszych warstw wykładziny. Dodatkową zaletą tego procesu jest podnoszenie włókien materiału. Odkurzanie przywraca jego puszystość, a więc poprawia estetykę, ale jednocześnie ułatwia realizację kolejnych zadań. Następnym etapem jest pranie z wykorzystaniem specjalistycznych środków chemicznych.

Metody czyszczenia

Po bardzo dokładnym odkurzeniu, a więc usunięciu tzw. nierozpuszczalnych zanieczyszczeń z wykładziny, możemy przejść do bardziej specjalistycznych metod. Podstawą jest tutaj rozpuszczenie wszystkich rodzajów zabrudzeń zalegających w materiale. Stosuje się do tego celu specjalistyczną chemię, której rodzaj dobieramy pod kątem wielu aspektów. Do tych najważniejszych zalicza się:

 • rodzaj włókna,
 • stopień zanieczyszczenia,
 • specyfikę zabrudzeń.

Prawidłowy wybór jest istotny nie tylko dla zapewnienia idealnej czystości oraz sterylności wykładzinom. Niektóre materiały, z których są one wykonywane, mogą być nieodporne na działanie bardziej agresywnych środków myjących. Z tego powodu nasi doświadczeni pracownicy bardzo skrupulatnie podchodzą do tego etapu czyszczenia wykładzin biurowych. W zależności od potrzeb Klienta stosujemy dogłębne pranie materiału lub/i zabiegi pielęgnacyjne.

Czyszczenie dogłębne

Przy bardzo poważnych zabrudzeniach proponujemy naszym Klientom tanie czyszczenie wykładzin biurowych w Warszawie metodami prania ekstrakcyjnego lub szamponowania.

 • Pranie ekstrakcyjne wykładziny – Niezwykle skuteczne, choć czasochłonne. Po odkurzeniu nasi pracownicy spryskują materiał specjalistycznym środkiem rozpuszczającym brud. Następnie z wykorzystaniem odpowiedniej maszyny i wody płuczą wykładzinę w biurach wielokrotnie. Proces jest zakończony w momencie, gdy woda pochodząca z płukania jest idealnie czysta. Czas schnięcia zależy od rodzaju materiału.
 • Szamponowanie – Rzadko stosowana, wyjątkowo pracochłonna i niezbyt tania, ale za to bardzo skuteczna metoda. Proces rozpoczyna się od naniesienia na materiał, za pomocą odpowiedniej maszyny, szamponu krystalizującego. Kolejnym etapem jest szczotkowanie mające na celu wygenerowanie jak największej ilości piany. Następnie usuwa się ją odkurzaczami piorącymi.

Czyszczenie pielęgnacyjne

W przypadku mniejszych zabrudzeń można stosować tańsze i mniej pracochłonne metody czyszczenia wykładzin biurowych. Realizując swoje usługi na terenie Warszawy, w tym na Śródmieściu i Ochocie, możemy zaproponować swoich Klientom następujące metody:

 • Suche wiórki – Po rozrzuceniu specjalnych wiórków dokładnie szczotkujemy materiał i pozostawiamy go w takim stanie na krótki czas. Są one następnie wciągane odkurzaczami.
 • Bonnetowanie – To czyszczenie można zrealizować w biurach naprawdę tanio i szybko, z gwarancją dużej skuteczności. Profesjonalne pranie realizowane jest z wykorzystaniem jednej tylko maszyny i stosunkowo niedrogich środków czyszczących.
 • Sucha piana – Dzięki tej metodzie można tanio odświeżyć materiał położony na podłodze. Pranie polecane jest szczególnie tam, gdzie po dywanie każdego dnia chodzi mnóstwo osób.
 • Kapsulacja – Specjalne kapsułki należy wszczotkować w materiał. Po aplikacji rozpoczyna się krystalizacja, w której trakcie brud jest dosłownie zamykany w kapsułkach. Na koniec wykładzinę należy odkurzyć i jeszcze raz wyszczotkować.

Podstawowe etapy przebiegu usługi

Zawsze staramy się tanio realizować swoje usługi między innymi na warszawskim Śródmieściu czy Ochocie, dopasowując metody czyszczenia do stopnia zabrudzeń w biurach. Niezależnie jednak od skali zlecenia, pracę wykonujemy zawsze w ściśle ustalonej kolejności:

 • inspekcja przedwykonawcza,
 • wybór odpowiedniej, taniej i dopasowanej do konkretnej sytuacji metody,
 • gruntowne odkurzenie na sucho,
 • punktowe usunięcie ciężkich zabrudzeń,
 • zastosowanie wybranej wcześniej techniki prania wykładzin biurowych,
 • inspekcja powykonawcza i wdrożenie ewentualnych poprawek,
 • zaczesanie i schnięcie wykładziny.

Impregnacja

Dobieramy metody czyszczenia i prania w taki sposób, aby piękny wygląd wykładzin biurowych cieszył oko najdłużej, jak tylko jest to możliwe. To bardzo ważne, gdyż zdecydowanie nie zalecamy częstego przeprowadzania opisanych wyżej zabiegów. Materiał, z którego wykonuje się elementy ozdobne podłóg, jest bowiem fabrycznie zabezpieczany. Zapewnia to ochronę delikatnych włókien przed niszczeniem, ale także przed powstawaniem zabrudzeń.

Ponieważ zawsze profesjonalnie podchodzimy do swoich usług, możemy zaproponować Klientom w Warszawie również tanie zabiegi regeneracyjne. Stosując odpowiednie maszyny, nanosimy specjalne impregnaty metodą natryskową na materiał. Prawidłowo wykonana usługa przez naszych pracowników wydłuży żywotność wykładzin biurowych i jednocześnie zmniejszy jej podatność na zabrudzenia. Impregnowanie ułatwia również czyszczenie. Kolejne zabiegi prania będzie można zrealizować w biurach szybciej i, co za tym idzie, taniej, zawsze z imponującym efektem.

Jeśli chcą Państwo zlecić tanie czyszczenie, już teraz zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie całej Warszawy, w tym na Śródmieściu, Ochocie, Pradze Południe, czy na Mokotowie.

Ceny dla tej oferty