Pranie tapicerki meblowej u Klienta

Zakup wyposażenia do domu zawsze sprawia mnóstwo radości. Korzystanie z nowych mebli to przecież sama przyjemność. Dla każdego istotny jest również ich wygląd, który nadaje wnętrzom uroku i wprawia w pozytywny nastrój. Niestety jednak z biegiem czasu ten początkowy urok zaczyna powoli blaknąć. Osiadający na tapicerowanych elementach kurz, pojawiające się jedna po drugiej plamy, różnego rodzaju odbarwienia i nieprzyjemne zanieczyszczenia kryjące się w różnych zakamarkach. Co gorsza, po długiej eksploatacji mebli może pojawiać się dodatkowo nieciekawy zapach. Korzystanie z foteli, sof, narożników czy puf przestaje sprawiać przyjemność. Brzydka woń zaczyna rozprzestrzeniać się coraz bardziej, będąc wyczuwalną w całym pomieszczeniu. Kto nie zna takich problemów?

W takich sytuacjach nie trzeba jednak decydować się na zakup zupełnie nowych zestawów meblowych. Wystarczy po prostu skorzystać z oferty naszej firmy. Na terenie całej Warszawy realizujemy profesjonalne i niedrogie usługi czyszczenia tapicerki. Oferujemy nie tylko powierzchowne sprzątanie, ale także kompleksowe odświeżanie całego wyposażenia w budynku. Potrafimy poradzić sobie nawet z wyjątkowo uporczywymi plamami. W tym celu przeprowadzamy pranie na mokro, w którego trakcie stosujemy wyłącznie certyfikowane, wielokrotnie już sprawdzone środki chemiczne. Nasza profesjonalna firma sprzątająca zadba również o to, aby tapicerki były w pełni sterylne. Brzydki zapach bardzo często wywołują bakterie i roztocza, które są niewidoczne gołym okiem. Poprzez pranie i zastosowanie gorącej pary wodnej eliminujemy je, przywracając elementom ich pierwotną barwę oraz przyjemny zapach. Zachowanie odpowiedniej sterylności jest szczególnie ważne tam, gdzie z mebli regularnie korzystają małe dzieci. Bakterie, wirusy oraz grzyby są groźne dla ich zdrowia i mogą wywoływać różne choroby.

Dlaczego warto zlecić profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

Teoretycznie w sklepach można dzisiaj znaleźć szeroki wybór nowoczesnych produktów czyszczących. Brak odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia sprawiają jednak, że samodzielne mycie tapicerki meblowej często nie będzie dobrym pomysłem. W wielu przypadkach materiały wykorzystane do obicia są niezwykle delikatne i wymagają specjalnego traktowania. Popularne preparaty przeznaczone do czyszczenia mogą uszkodzić ich strukturę, odbarwić czy nawet kompletnie zniszczyć. Nie można przy tym zapominać o odpowiednich narzędziach. Specjalistyczny sprzęt do usuwania różnych typów zabrudzeń jest kosztowny w zakupie, jak i w późniejszym utrzymaniu.

Wyjątkowo problematyczne mogą być również plamy. Rozlana kawa czy herbata, upuszczona kostka czekolady, a może rozmazany ketchup? Substancje wnikają głęboko w tapicerkę i tradycyjne odplamiacze w takim przypadku po prostu się nie sprawdzą. Takie przygody mogą zdarzyć się każdemu, ale wcale nie muszą one oznaczać, że trzeba na dobre pogodzić się z nieestetycznym wyglądem mebli. Klienci korzystający z naszych usług w Warszawie mają bowiem absolutną pewność perfekcyjnej ich likwidacji. Poradzimy sobie z każdym zabrudzeniem tego typu i przywrócimy materiałom pierwotny, przepiękny wygląd.

Pranie tapicerki meblowej - krzesła, sofy, kanapy, fotele, materace.

W tym celu stosujemy nie tylko odpowiednie, certyfikowane i wielokrotnie już sprawdzone środki piorące. Jako firma nowoczesna i doświadczona, dysponujemy najlepszymi na rynku urządzeniami czyszczącymi przeznaczonymi do elementów tapicerowanych. Mamy również zespół doświadczonych i kompetentnych pracowników. Dobieramy metody prania i sprzątania tapicerek do konkretnej sytuacji gwarantując tym samym wysoką skuteczność usuwania wszystkich możliwych zabrudzeń, jak i bezpieczeństwo – materiał na pewno nie zostanie uszkodzony.

Jak wykonujemy pranie materacy i tapicerki meblowej?

Naszym celem jest nie tylko skutecznie czyszczenie elementów tapicerowanych, ale także zadbanie o ich bezpieczeństwo. Stosowane na obicia materiały mogą mieć zróżnicowany charakter. Jedne z nich są odporne na działanie nawet bardzo agresywnej chemii, a inne wymagają wyjątkowo delikatnego traktowania. Jesteśmy jednak na to przygotowani – wykorzystujemy najlepsze na rynku środki piorące w wielu różnych rodzajach. Dobieramy je zależnie od konkretnych warunków, zawsze na podstawie dokładnej analizy wykonanej przez naszego eksperta.

W większości przypadków stosujemy metodę „na mokro”. Pranie tapicerek jest zawsze najskuteczniejsze i gwarantuje zarówno piękny wygląd materiału, jak i przyjemny jego zapach. Do pracy używamy urządzenia ekstrakcyjnego gorącowodnego lub maszyny parowej. Dużą zaletą wyprania jest dodatkowa dezynfekcja. Trzeba pamiętać o tym, że głęboko w strukturze obicia mogą kryć się wirusy, bakterie, pleśnie, a nawet grzyby. To one są głównymi winowajcami brzydkiego zapachu zestawów meblowych. Jednocześnie ich obecność jest niewskazana wtedy, gdy z mebli korzystają małe dzieci – są groźne dla zdrowia.

Kiedy zostanie już wykonane pranie, należy oczywiście poczekać na całkowite wyschnięcie materiału. Trwa to maksymalnie 2 godziny, jeśli czyszczenie tapicerki meblowej wykonamy z użyciem maszyny parowej. Czas ten wydłuża się do maksymalnie 4 godzin przy użyciu ekstraktora. Jeśli chcesz dokładniej poznać metody prania narożników, foteli, sof i innych elementów zestawów meblowych, po prostu skontaktuj się z nami. Pracownicy naszego warszawskiego biura z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.

Etapy pracy

Zawsze przed przystąpieniem do czyszczenia lub prania tapicerek meblowych zajmujemy się kompleksowymi przygotowaniami do pracy. Jest to pierwszy i jednocześnie najważniejszy etap realizacji usługi. Tzw. oględziny przedwykonawcze mają na celu zebranie wszystkich informacji niezbędnych do tego, aby prawidłowo wybrać metodę usuwania zabrudzeń i odpowiednie preparaty. Doświadczony pracownik naszej warszawskiej firmy sprawdza rodzaj materiału mebli oraz ocenia ich stan. Określa on również rodzaj zabrudzeń i stopień trudności ich usunięcia. Mając szeroką wiedzę o konkretnym zadaniu, możemy zabierać się do intensywnej pracy. Kolejne etapy związane z czyszczeniem, które realizują nasi pracownicy, to przede wszystkim:

 • odkurzanie na sucho tapicerek, w tym trudno dostępnych miejsc w zagięciach narożników, foteli i innych mebli;
 • wstępne usunięcie poważniejszych zanieczyszczeń z elementów tapicerowanych;
 • nałożenie na powierzchnię tapicerowanych elementów specjalnego środka czyszczącego, który następnie jest wszorowany głęboko w strukturę;
 • po aktywacji zastosowanej chemii (odczekaniu określonego czasu) realizowane jest kompleksowe pranie kanap, narożników i wszystkich innych mebli.

Ponieważ wykonujemy czyszczenie tapicerek meblowych „na mokro”, po skończeniu pracy konieczne jest odczekanie, aż materiał całkowicie wyschnie. W międzyczasie nasz inspektor sprawdza poprawność realizacji usługi, między innymi oceniając czystość materiału. Ewentualne zabrudzenia są od razu usuwane, a powierzchnia elementów tapicerowanych pozostaje czysta i pachnąca.

Czyszczenie tapicerki meblowej - co pierzemy?

Nie ograniczamy w żaden sposób swoich usług – oferujemy Klientom z Warszawy odświeżenie całego wyposażenia, jakie wykorzystywane jest w domu czy w biurze. Profesjonalne czyszczenie tapicerek meblowych obejmuje więc między innymi:

 • kanapy,
 • krzesła,
 • fotele,
 • narożniki,
 • łóżka,
 • pufy
 • foteliki i wózki dziecięce.

Ponieważ nie boimy się żadnych wyzwań, podejmiemy się realizacji nawet najbardziej nietypowych zadań. Wystarczy po prostu skontaktować się z nami. W trakcie rozmowy udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i przede wszystkim doradzimy najlepsze metody czyszczenia kanap, sof i innych rzeczy. Idealna czystość tapicerki meblowej poprawi estetykę każdego wnętrza, poprawi humor domownikom czy pracownikom biura, a do tego zapewni przyjemny zapach w całym pomieszczeniu.

Zaufało nam już wielu Klientów, którzy regularnie do nas powracają, aby ponownie skorzystać z usług. Ty także możesz dołączyć do tego grona. Skontaktuj się z nami już dziś.

Ceny dla tej oferty