Pranie tapicerki samochodowej

Nieestetycznie wyglądające plamy na fotelu w aucie? Brzydki zapach w kabinie? A może fragmenty pleśni po zalaniu pojazdu czy po bardzo długim jego postoju? Każdy właściciel auta musi zmagać się z takimi problemami. Korzystanie z samochodów stało się dzisiaj absolutnym standardem. Nasze życie jest dzięki nim łatwiejsze. Szybciej docieramy do pracy, możemy robić duże zakupy, wozić dzieci do szkoły czy podróżować na wakacje. Dla wielu osób jest to nawet podstawowe narzędzie pracy, które w efekcie staje się tak naprawdę drugim domem.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że każdemu zależy na utrzymaniu możliwie najlepszej estetyki oraz czystości wnętrza. Nasza firma może jednak profesjonalnie zająć się takimi problemami. Oferujemy kompleksowe pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej z wykorzystaniem specjalistycznych środków chemicznych. Swoje usługi świadczymy na terenie całej Warszawy, gwarantując konkurencyjne ceny i najwyższy poziom zadowolenia z efektów pracy.

Jak wygląda pranie tapicerki – Warszawa

Zatrudniamy zespół doświadczonych pracowników o rozległej wiedzy związanej nie tylko z samym praniem tapicerek w autach, ale także ze środkami czyszczącymi. Z tego powodu zawsze dopasujemy rodzaj chemii do konkretnego przypadku. Zwracamy uwagę nie tylko na formę oraz stopień zabrudzeń, ale także na to, z czego wykonano tapicerkę i w jakim jest ona stanie. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność, że auto powróci do ich rąk z wnętrzem schludnym i pachnącym, bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Podstawową metodą usuwania zanieczyszczeń, którą stosujemy, jest technika gorącowodna. Pranie tapicerek samochodowych wykonuje się „na mokro”. Wykorzystujemy do tego celu nie tylko certyfikowaną chemię, ale także najnowocześniejsze urządzenia. Istotną zaletą tego sprzętu jest dezynfekowanie. Gorąca para pod wysokim ciśnieniem skutecznie usuwa zanieczyszczenia, ale także zabija bakterie, wirusy i grzyby, które mogą rozwijać się w materiale. Po praniu pojazd musi u nas stać przez kilka godzin do momentu całkowitego wyschnięcia wszystkich czyszczonych powierzchni. Czas ten jest zależny od tego, z jakich urządzeń korzystaliśmy. Przy użyciu maszyny parowej czas schnięcia wynosi zaledwie 1-2 godziny. Wydłuża się on do 3-4 godzin, gdy użyjemy ekstraktora.

Kompleksowe pranie tapicerki samochodowej.

Poszczególne etapy pracy

Choć elastycznie podchodzimy do realizacji powierzonych nam zadań, to jednak zawsze działamy według ściśle określonego planu pracy. Trzymamy się najwyższych standardów jakości, dzięki czemu możemy zagwarantować wszystkim Klientom pełną satysfakcję. Typowa usługa prania dzieli się więc u nas na kilka następujących po sobie etapów:

 • kompleksowa ocena stanu wnętrz samochodów – Przede wszystkim określany rodzaj zabrudzeń i dobieramy na tej podstawie odpowiednią metodę czyszczenia oraz preparaty. Weryfikujemy dodatkowo ogólny stan materiałów;
 • czyszczenie i odkurzanie na sucho – Na tym etapie usuwamy wszelkie zanieczyszczenia stałe, nierozpuszczalne w wodzie i w preparatach chemicznych. Stosujemy do tego celu wydajne odkurzacze z końcówkami umożliwiającymi nam wyciągnięcie zanieczyszczeń z najgłębszych nawet zakamarków;
 • zabezpieczenie miejsc wrażliwych – wszystkie elementy wnętrza samochodów, które nie mogą mieć kontaktu z wodą i detergentami są odpowiednio osłaniane;
 • aplikacja specjalistycznych preparatów czyszczących na materiały, a następnie ich wszorowanie;
 • po odczekaniu czasu potrzebnego na aktywację środków chemicznych pierzemy tapicerkę auta z używaniem odpowiednich maszyn;
 • pozostawienie pojazdu do całkowitego wyschnięcia materiałów.

Kiedy pranie zostanie zakończone, nasz inspektor dokonuje oceny technicznej, upewniając się, że wszystkie zanieczyszczenia zostały dokładnie usunięte. Po pozytywnej weryfikacji Klient może odebrać swój pojazd.

Usługi prania tapicerki samochodowej to nie wszystko

Nasze usługi są kompleksowe i dlatego wykonujemy nie tylko samo czyszczenie tapicerki samochodowej (foteli, kanapy czy obić na drzwiach). Możemy zadbać o to, aby najdrobniejsze nawet zakamarki samochodów naszych Klientów były idealnie czyste, błyszczące i przyjemnie pachnące. Pośród świadczeń dodatkowych proponujemy więc między innymi:

 • całościowe odkurzenie wnętrza samochodów (tapicerka, podłoga, bagażnik, miejsca trudno dostępne);
 • usuwanie zanieczyszczeń, renowacja, nabłyszczanie oraz zabezpieczenie plastików, gumy i vinylu;
 • eliminowanie zabrudzeń z materiału na podsufitce (stosujemy tutaj technikę bonetowania);
 • czyszczenie wykładziny podłogowej, elementów wyściełających bagażnik oraz dywaników samochodowych;
 • odświeżanie materiałów na bokach drzwi (używamy do tego celu ściereczki z mikrofibry lub maszyny ekstrakcyjnej).

Dlaczego my?

Do najważniejszych zalet naszych usług należy zaliczyć nie tylko dokładność i profesjonalizm, ale także pełną mobilność. Dojeżdżamy do Klientów na terenie całej Warszawy i w kilka godzin kompleksowo pierzemy, czyścimy oraz odświeżamy wnętrza samochodów. Brak prądu czy bieżącej wody na miejscu realizacji usługi nie są dla nas przeszkodą. Dysponujemy agregatami oraz specjalnymi pojemnikami.

Zapraszamy do kontaktu, podczas którego ustalimy wszystkie szczegóły. Orientacyjny cennik usługi prania tapicerki samochodowej znajduje się tutaj.