Ipregnacja dywanów, wykładzin i tapicerek

Wykładziny, dywany naturalne i sztuczne oraz tapicerki skórzane bądź materiałowe narażone są na zabrudzenia, które często mają charakter trwały. Ich impregnacja w pewnym stopniu przeciwdziała poplamieniu, ale przede wszystkim znacznie ułatwia ponowne wyczyszczenie i świetnie przygotowuje powierzchnie do kolejnych zabiegów.

Dlaczego warto zamówić taką usługę?

Większość wykładzin, dywanów i tapicerek skórzanych oraz materiałowych jest zaimpregnowana fabrycznie, dlatego w pierwszych latach ich użytkowania naszym celem jest przede wszystkim ochronienie warstwy impregnatu, który wyciera się stopniowo w trakcie eksploatacji. Regularne odkurzanie, czyszczenie pielęgnacyjne i prawidłowo wykonane czyszczenie dogłębne znacznie wydłuża okres skutecznego działania impregnatu. Po pewnym czasie, uzależnionym głównie od intensywności eksploatacji, konieczne staje się odtworzenie warstwy ochronnej, czyli ponowna impregnacja powierzchni.

Nasza firma sprzątająca z Warszawy przed wykonaniem usługi konserwującej najpierw gruntownie odkurza i czyści materiał. Dzięki temu następuje oczyszczenie włókien z codziennych zabrudzeń i plam. Jest to niezwykle istotna czynność i musi zostać wykonana prawidłowo, ponieważ to właśnie na tych włóknach naniesiona będzie warstwa ochronna specjalistycznego preparatu.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy. Razem wybierzemy najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązania!